Materiały

Zapłać ZUS! czyli listopadowa przypominajka od Cyfrowych Babek :)

W listopadzie pierwszy raz wysłałyśmy do klientów przypominajkę o płatności ZUS inaczej niż zwykle. I to pod wszystkimi względami.

Bo kto powiedział, że księgowość musi być nudna? 🙂

To nie jest tak, że wcześniej tego nie robiłyśmy. Wręcz przeciwnie! Po prostu korzystałyśmy ze starego jak świat rozwiązania, czyli cała komunikacja odbywała się poprzez e-mail.

Jednak nazwa zobowiązuje, prawda? 😉

Dlatego w listopadzie postanowiłyśmy część komunikacji przenieść do aplikacji od Mailchimp. I już po pierwszej wysyłce jesteśmy z tej decyzji ogromnie zadowolone. Dlaczego?

Według mnie ta forma komunikowania się z klientem ma same zalety.

Przede wszystkim dlatego, że:

  • pozwala na segmentowanie adresów mailowych w grupy, to oznacza, że od tej chwili mogę każdemu klientowi wysłać wiadomość z jego konkretną wysokością składki ZUS. A ponieważ w każdej z grup wysokości składek zus mam po kilka firm, to jeden mail trafia do całej grupy,
  • oszczędzam czas na wysłanie wiadomości do każdej osoby osobno,
  • mam statystyki otwieralności i widzę kto przeczytał, a przynajmniej otworzył moją wiadomość,
  • mogę moje wiadomości dowolnie personalizować.

Drugą nowością, jaką wprowadziłam, jest tworzenie wiadomości w taki sposób, żeby były jak najbardziej „moje”. Co to oznacza? To oznacza osobistą komunikację.

Zależy mi na tym, żeby wiadomość, która ma za zadanie przypomnienie o terminowym opłaceniu składki ZUS i w prawidłowej wysokości, brzmiała jak najmniej automatycznie, tak sucho. A jeśli jeszcze uda mi się wywołać uśmiech na twarzy czytelnika, tym jeszcze lepiej.

Dlatego w tej listopadowej wysyłce pojawił się … Stefan! 🙂

Stefan, moja krewetka!, której rysowanie umila mi jesienne wieczory, w listopadzie postanowił osobiście przypomnieć moim przedsiębiorcom o opłaceniu zus.

Sprawdź jak nam to wyszło 🙂

Stefan! zapłać ZUS!

… ooops 🙂

Stefan właśnie dowiedział się o tym, że czas zapłacić ZUS 😉

Zapłać proszę ZUS do 10. listopada włącznie, składka wynosi: 1354,64 zł. A potwierdzenie płatności umieść proszę w naszym cyfrowym folderku.

Twój indywidualny rachunek ZUS znajdziesz ode mnie w osobnym mailu, przeszukaj proszę skrzynkę lub nasz folder. A jeśli go nie znajdziesz, daj mi znać. Wygeneruję go dla Ciebie z wyszukiwarki ZUS.


Kim jest Stefan?
umila mi te długie, zimne wieczory. Zgodził się zostać bohaterem moich rysunkowych historyjek, dlatego niewykluczone, że jeszcze nie raz się spotkacie.

Bo kto powiedział, że księgowość musi być nudna? 😉

Mam prośbę -> odpowiedz mi proszę na tego maila -> po raz pierwszy korzystam z Mailchimpa i jest duża szansa na to, że coś pomerdałam, np. wysłałam złą wysokość składki do zapłacenia. Zależy mi na informacji zwrotnej, żeby przekonać się o tym, czy w ogóle dotarła do Ciebie i w jakim stanie 🙂

Mam nadzieję, że w tej całej ponurej codzienności za oknem Stefan sprawił, że choć przez chwilę zrobiło się przyjemniej 🙂

Trzymaj się zdrowo, cześć!
Monika

Wersja przeglądarkowa jest dostępna pod tym linkiem -> klik.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i raz w miesiącu otrzymać taką ciepłą przypominajkę, to sprawisz nam ogromną radość!

Następna przypominajka już za dwa tygodnie. Ciekawe kto tym razem ozdobi grudniową wiadomość? 😉

Monika & Cyfrowe Babki

Możliwość komentowania Zapłać ZUS! czyli listopadowa przypominajka od Cyfrowych Babek :) została wyłączona